KAPEKS, TRACEABILITY (İZLENEBİLİRLİK) SİSTEMİ İLE TÜRKİYE’DE VE SEKTÖRÜN’DE YENİ BİR ADIMA DAHA İMZA ATTI.

 

 

KAPEKS, Türkiye’de ve sektöründe bir ilki gerçekleştirerek tüm ürün yelpazesinde Traceability (izlenebilirlik) sistemini kuran ve kullanan ilk ve tek firma olmuştur.


 

 

Traceability Sistemi Nedir?

Traceability sisteminin temelinde üretilen ürünün takip edilebilir olması hedeflenmektedir.

Bu sistem ürünün takip edilebilmesinin yanı sıra üretim sırasında kullanılan hammaddelerin de kayıt altına alınmasına ayrıca ürünler ve hammaddelerde ilk giren ilk çıkar (FIFO) prensibi ile ürün ve hammadde stok kontrolü yapılmasına imkân sağlamaktadır.

Traceability Sistemi, tüm ürünlerin üretim ve paketleme bilgilerini, Üretimden depolamaya, satışa ve iade işlemine kadar, bütün aşamalarda sistemsel olarak kayıt altına alınmaktadır. Sistem üzerinden oluşturulan tüm ürün kimlik kayıtlarının, sistemden silinemez ve yok edilemez olması ürün güvenliğini ve kusursuz iş akışını sağlayarak, siz değerli müşterilerimizin güvenliğini ve memnuniyetini ön planda tutmaktadır.


Traceability Sistemi Nasıl Çalışır?

Tüm ürünlere özel, eşsiz olarak kodlanmış barkotlu ürün kimliği tanımlanır.

Paketleme aşamalarının tamamı eşsiz ve tek olan kodlama sistemi ile kodlanarak paket kimliği oluşturulur. Ürünlere özel tanımlanan bu kimlikler tüm paketleme aşamalarında alt ve üst paketleme bilgilerini de içerecek şekilde kayıt altına alınır. Üretim hattı sonunda paketler sevk edilmeye hazır şekilde depolardaki yerlerini alır ve sevkiyat işlemi sistem üzerinden yapılır. Ürünlerin sevk edildiği son kullanıcılara kadar kaydı oluşturulur ve sistemde tutulur.

Olası bir durumda ürün kimlikleri sistem üzerinden sorgulandığında üretim aşamasından sevk ve son kullanıcı kayıtlarına kadar tüm bilgilere ulaşılabilmektedir.
Haber - Duyuru kategorisindeki diğer başlıklar